МАТЕРІАЛЬНО-ТЕХНІЧНЕ ЗАБЕЗПЕЧЕННЯ ЗАКЛАДУ

Комунальний заклад «Спеціальна школа № 16 м.Києва» забезпечує здобуття освіти особами з особливими освітніми потребами, що зумовлені порушенням інтелектуального розвитку.

Заклад розміщений в будівлях, створених у 1958р (навчальний корпус) та 1959 (навчальна майстерня) . Загальна площа 1368,01 кв.м, приміщення закладу типове для дітей з особливими освітніми потребами, проектна потужність установи - 140 учнів.

Стан будівель задовільний, освітлення відповідає санітарно-гігієнічним вимогам. Заклад працює у цілодобовому режимі (крім вихідних та канікулярних днів). Заклад здійснює освітню діяльність згідно Статуту.

Територія закладу становить 9198,45 га, оздоблена ландшафтним дизайном, огороджена та утримується у задовільному стані.

Для реалізації освітнього процесу в спеціальній школі наявні 24 навчальні кабінети, 7 навчальних майстерень, 7 кімнат для корекційно-розвиткових занять, 1 спортивний зал, 1 зал ЛФК, актова зала.

З 24 навчальних кабінетів 5 використовується для здобувачів освіти І ступеню, 17 кабінетів – для здобувачів освіти ІІ ступеню:

- 2 кабінети української мови,

- 2 кабінети математики,

- 2 кабінети географії,

- 1 кабінет природознавства,

- 1 кабінет фізики та хімії,

- 1 кабінет інформатики,

- 1 кабінет суспільно-побутового орієнтування,

- 1 кабінет історії,

- 1 кабінет музичного мистецтва,

- 1 кабінет розвитку мовлення,

- 1 кабінет корекційної роботи за методикою М.Монтессорі,

- 2 кабінети для індивідуального навчання,,

- 1 кабінет гурткової роботи.

Кожний навчальний кабінет укомплектований партами, стільцями, навчальними дошками, меблями, робочим місцем для педагога, З класи оздоблені мультимедійними дошками та комп'ютерним обладнанням.

Оснащення освітніх кабінетів відвідає вимогам Положення про навчальні кабінети загальноосвітніх навчальних закладів, затв. Наказом МОН України від 20.07.2004р. № 601, Санітарного регламенту для закладів освіти (наказ МОН від 25.09.2020 № 2205). Навчально-методичне забезпечення дозволяє в повному обсязі виконувати навчальні програми, за якими працює колектив спеціальної школи.

Навчальний заклад має кабінет психолога, педагога-організатора, соціального педагога, 2 сенсорні кімнати, медичний кабінет, ізолятор, кабінет безпеки, 4 кабінети адміністрації, приймальну, кабінет для зібрання педагогічних працівників (учительську),бібліотеку, їдальню на 150 місць, гардеробну, спортивний майданчик, ігрову кімнату та ігровий майданчик для позаурочної роботи.

Заклад забезпечений засобами корекції для дітей з ООП, згідно наказу МОН від 22.03.2018 № 271 «Про затвердження Примірного переліку засобів навчання

та реабілітаційного обладнання для спеціальних закладів освіти».

На підставі Положення про пансіон частина дітей проживає в закладі цілодобово. До функціональної групи житлових приміщень у пансіоні закладу належать: спальний блок із спальними кімнатами, для хлопчиків та дівчаток), гігієнічні кімнати, кімнати для відпочинку та дозвілля. Для хлопців та дівчат забезпечене проживання на різних поверхах, окремі санвузли, душові кімнати з відокремленими кабінами, що зачиняються.

Для кожного учня визначено перелік майна, необхідного для проживання в пансіоні. – ліжко, шафа для одягу, постільні речі.. рушники.. Для пансіонерів встановлено п»ятиразовий режим харчування.

Для створення безпечних умов здобуття освіти у приміщенні закладу наявне укриття для повного обсягу учнів та працівників.

На І поверсі закладу розміщено:

куточок пожежної безпеки, інформаційно-довідковий куточок з ЦЗ, профспілковий куточок, інформаційний куточок, куточок першокласника..

На ІІ поверсі в рекреації розміщено виставки дитячих поробок для розвитку творчих здібностей учнів.

У закладі працює бібліотека, яка має кімнату видачі та зберігання літератури. Забезпечення учнів підручниками безкоштовне, складає 100 %. Всі учні та педагоги забезпечені навчальною літературою.

Попередня Квітень 2024 Наступна